Kontemplacje na blogu Świr pisze

Ziomek 14.12.2020

Co to znaczy? a może Co mówią specjaliści? oraz

Polecane: AllSpice

Pozycjonowanie to dźwignia handlowa

W tej grze istnieją dwie główne dźwignie: cena kontraktu i jego skuteczność. Cenniejsze kontrakty to te, które wystawiamy profesjonalnej firmie, a cena najczęściej zatrudnianych specjalistów to około 30%. Dlatego bardzo ważne jest, aby wycena naszych własnych tekstów była jak najbardziej przejrzysta, a eksponowanie faktu, że jesteśmy właścicielem serwisu, a firma jest dźwignią handlową.

Co to znaczy?

Oznacza to, że warto wyeksponować fakt, że tekst został wydrukowany, a nie my. Oznacza to również, że warto zwrócić uwagę na czas potrzebny na przygotowanie dobrze wyglądającego tekstu do publikacji na półce Google - to całkiem normalne, że tekst nie wyświetla się dłużej niż 30 dni.

Jest dość oczywiste, że publikacja dobrze wyglądającego tekstu przyniesie spore korzyści, ale co z korzyściami długofalowymi?

Odpowiedź brzmi "nie tak oczywista", bo niestety dla właściciela korzyść też jest dość oczywista, ale nie w tym samym czasie.

Powodem jest to, że chcąc się promować, musimy również dbać o dobro odbiorcy, bo w naszym przypadku promocja to nie tylko zyski, ale także obsługa zorientowana na klienta, świadcząca o kompetencjach i jakości firmy.

Dlatego ważne jest, aby w naszych tekstach chodziło nie tylko o zyski, ale także o to, by cieszyły oko i pomagały wzmocnić tekst.

Jest dość oczywiste, że promując stronę internetową lub aplikację, mamy wiele możliwości. Wśród nich jest pozycjonowanie i budowanie linków.

Jest też kwestia autentyczności i treści, której w tym tekście nie będziemy się zajmować, ale napiszemy w innym tekście.

Możemy również zdecydować się na inwestycję w reklamę internetową, która od dawna jest podstawowym narzędziem w zestawie narzędzi przedsiębiorcy internetowego.

Ale co teraz?

Na falach radiowych trwa wielki ruch, który ma na celu uczynienie reklam w Internecie tak tanimi, jak to tylko możliwe. I nie tylko to, to świetny pomysł, jeśli uda Ci się dopasować go do dostępnego czasu.

Co to jest reklama?

Reklama to każda forma promocji wykorzystująca Internet do celów reklamowych. Często jest to reklama wideo, artykuł za niewielką opłatą, forum dyskusyjne lub reklama w ogóle.

Jaka jest różnica między reklamą, banerem, ciekawym artykułem a naprawdę interesującym artykułem?

Reklama ma na celu wywołanie określonego efektu, tj. mi. pożądany efekt. Czasami można to z powodzeniem przeprowadzić bez reklamy, ale najczęściej będzie to wymagało dużego nakładu pracy i zasobów ze strony firmy.

Co jest najważniejsze w moim przypadku?

Przede wszystkim administrator serwisu. Skuteczność reklamy zależy od wielu czynników, takich jak umiejętne wykorzystanie narzędzi pozycjonujących, chęć włożenia pracy w promocję serwisu oraz zaufanie pokładane w wiedzy i doświadczeniu specjalistów.

Po drugie, właściciel treści. Bardzo ważna jest jakość treści przypisanych do serwisu przez autora lub firmę, która ją stworzyła.

Po trzecie, ambasador marki. Właściciel lub administrator serwisu może sam zdecydować o promocji serwisu, ale bardziej prawdopodobne jest, że zrobi to przy zaangażowaniu specjalistów, którzy doradzą mu, jak najlepiej stworzyć i prowadzić serwis.

I wreszcie twórca treści. Trudno przecenić wagę tego stanowiska, które jest bardzo ważne w ogólnym wizerunku firmy.

Co mówią specjaliści?

Eksperci w tej dziedzinie twierdzą, że każdy może stworzyć i prowadzić stronę internetową, o ile uda mu się znaleźć wykwalifikowaną osobę, która oceni jego usługi i poleci je innym.

Problem jednak zaczyna się w momencie utworzenia strony. Na początek należy wybrać dobrą agencję interaktywną, która kompleksowo obsłuży zarówno stronę, jak i jej klienta.

Po wybraniu dobrej agencji interaktywnej zazwyczaj możesz liczyć na pierwszy telefon lub e-mail od firmy w ciągu kilku tygodni. Tymczasem jesteś w najlepszej pozycji, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Kluczem jest jednak samo ustawienie.

Najlepsze rozwiązania to takie, które łączą zalety zarówno dużych, jak i małych zespołów, unikając w ten sposób konieczności zatrudniania specjalistów.

Formalne zapytania to najlepsze sposoby na uzyskanie odpowiedzi od firmy, ale przy odrobinie szczęścia możemy spotkać się również z przedstawicielem właściciela strony lub właściciela małej firmy.

Strona może stać się wizytówką internetu.

A skoro nie jesteśmy na wizytówce internetu, jak możemy liczyć na przyciągnięcie klientów?

Odpowiadając na pytanie "Co chcesz sprzedać?"

Odpowiedz uczciwie i jasno, ale jeśli masz jedno pytanie, na które nie możesz znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, zadaj sobie pytanie, czy jest to przydatne dla innych, czy nie


Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: wyszukiwarki internetowe,